Hijyen Halı Yıkama Aşamaları
 

1.Toz Alma Aşaması

Fabrikamıza gelen halılarınız ilk önce toz alma makinesinden geçirilerek içerisindeki toz, kum, akar ve benzeri zararlı maddeler temizlenir. Tozlu halıların bıraktığı mikroorganizmaların sebep olduğu Astım, Egzama, Alerji yapıcı maddelerden arındırılır.


2.Otomatik Bant Sisteminde El Değmeden Yıkama Aşaması
 

Halı bu aşamada mikroorganizmalara karşı etkili doğal ve kimyasal şampuanlarla ful otomatik, bilgisayar destekli, halı yıkama makinesinde halınızın altı ve üstü yıkanmaktadır. Bol su ile durulandıktan sonra sıkma işlemine alınır.

 

3.Yön Tarama ve Kalite Kontrol Aşaması

Sıkma işleminden sonra halı yön tarama makinesinden geçirilerek üzerindeki küçük tüycük ve saç kıllarını vakumlayarak temizler. Aynı zamanda içerisindeki rulo fırça ile halınızın yönünü tarar. Ultraviyole ışıklarla leke tespiti yapılır.
Yıkanan halılarınız deneyimli ekibimiz tarafından kontrol edilerek paket ambalaj bölümüne gönderilir.Lekeli halılar için yine halının uygun durumu göz önüne alınarak ithal leke çıkarıcı ilaçlar tatbik edilir.Gerekirse tekrar yıkamaya alınacak halılar ayrılır.

 

4.Kurutma ve Paketleme Aşaması

Kalite kontrolden geçen halılar kurutma odasına asılır. Kurutma odasına asılan halılar 45 derecelik sıcaklıkla kurutulup nemi alınır ve 12 saatte halılar % 100 kurumuş olarak çıkartılıp halı masasına serilir. Son kalite kontrolü yapıldıktan sonra, parfümlenip paketlenip sevkiyata hazır hale getirilir.